Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 703737
Kurum Adı : Sefa Akın Ortaokulu
Telefon : 0242 227 43 70
Faks : 0242 227 43 71
WEB Adresi : http://sefaakinoo.meb.k12.tr
Adres : Kültür Mah. Hürriyet Cad. Kepez/ANTALYA

VİZYON
HERKES, HER GÜN DAHA İYİYE ULAŞMAK İÇİN ÇALIŞSIN. Okulumuzu Antalya’nın en köklü, en çok tercih edilen okulu yapmak. Herkesin kendine ve çevresine karşı güven duygusu hissetmesini sağlamak, Tüm paydaşların okulumuza karşı güven, huzur ve memnuniyet duymasını sağlamak. Okulumuzda öğrenim gören her öğrencinin, çevresi ile iyi ilişkiler kurabilen, üretici ve sosyal bir varlık olarak kendini gerçekleştirebilmesini sağlamak. Her öğrencinin ilgi ve yeteneğine uygun, en iyi liselerde ( fen, Anadolu, meslek.....) okumasını sağlamak. Öğrencilerimizi, Velilerimizi ve Öğretmenlerimizi Teknolojik gelişmeleri yakından izleyebilen insanlar haline getirmek.

MİSYON
Bütün öğrencilerin en üst derecede öğrenmesini sağlamak; öğrencilerin bilgi-beceri ve kendine güvenli bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak, Öğrencilere öncelikle birey olarak saygı duymak, Öğrencilerin bilişim ve internet gibi teknolojileri en üst düzeyde kullanmasını sağlamak. Okulun etkili öğretme ve öğrenme stratejilerini kullanmasını sağlamak. En az bir yabancı dili en iyi şekilde anlayıp konuşabilen, yabancı yayınları takip edebilen öğrenciler yetiştirmek, Gelişen ihtiyaçlara cevap veren eğitim programları ve eğitsel kulüp faaliyetlerini aktif olarak yürütmek.

BAŞARILAR
0

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Klima
Öğretim Şekli : Tam Gün
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 5. Sınıflar için: 08:30 - 15:20 (Pazartesi, Salı, Perşembe, Cuma :7 ders saati) 08:30 - 16:00 (Çarşamba Günleri Seçmeli ders günü:8 ders saati) 6-7-8. Sınıflar için: 08:30 - 14:30
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi :

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İl Merkezi
Ulaşım : Şehir içi Otobüs-Minibüs
Yerleşim Yeri Bilgisi : Kültür Mah. Hürriyet Cad. Kepez/ANTALYA